Drewniane zabawki dla dzieci

Drewniane zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci to ważny temat dla dzieci, ale też dla rodziców. Często opiekunowie szukają takich zabawek, które nie tylko bawią, ale też rozwijają różnego rodzaju umiejętności i uczą. Takie bez wątpienia są zabawki drewniane. Dzięki zabawkom drewnianym dzieci rozwijają swoją kreatywność, motorykę, cierpliwość i wiele innych umiejętności.

Zalety zabawek drewnianych

Bardzo dużą zaletą zabawek drewnianych jest to, że wykonane są z całkowicie naturalnego, ekologicznego materiału jakim jest drewno. Pozbawione jest plastiku i innych sztucznych tworzyw, które często posiadają wiele toksycznych składników. Jeśli nawet dziecko weźmie do ust drewnianego klocka to nic mu nie będzie dzięki braku toksyn, ale też dzięki temu, że nie mają ostrych krawędzi. Drewno jest bez wątpienia bardzo trwałym materiałem. Klocki czy autka i domki z drewna wytrzymają wiele lat. Nie kruszą się tak jak inne zabawki z tworzywa sztucznego. Ekologiczne zabawki z drewna są ponadczasowe i wieloletnie. Można je przekazać rodzeństwu czy innym młodszym dzieciom bez przeszkód.

Bezpieczne zabawki drewniane

Zabawki wykonane z drewna są nie tylko ponadczasowe, ale też gwarantujące dobrą zabawę poprzez ćwiczenie kreatywności i motoryki. Nie ma żadnych światełek mrugających, przycisków i innych elementów wpływających na odbieranie niepotrzebnych bodźców w trakcie zabawy. Dziecko samo musi wymyślić jak taką zabawką poruszyć lub jak ułożyć klocki ze sobą. Układanki drewniane, które są bardzo popularne wśród dzieci uczą logicznego myślenia, sprytu i cierpliwości i gwarantują zabawę na długi czas. Nigdy się nie nudzą. Pomagają rozwijać wyobraźnię, ciekawość świata, poszerzają horyzonty, pomagają w spędzaniu ciekawego czasu dzieci i rodziców przez wiele godzin. Na deszczowe dni nie ma nic lepszego jak zabawa drewnianymi zabawkami. Wśród zabawek drewnianych królują zręcznościowe i wczesnorozwojowe, dlatego poleca się je dzieciom, które zaczynają dopiero siadać i poznawać świat poprzez chwytanie zabawek w ręce. Z zabawkami drewnianymi nie ma się co spieszyć. Są twarde, dlatego nie daje się ich malutkim dzieciom. Najbardziej uniwersalne zabawki z drewna to zestaw klocków o różnych kształtach, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych, dużych budowli, baz, domków oraz wież. Ciekawe są również zestawy różnego rodzaju – narzędzia z drewna, zestawy kuchenne, tory i wiele innych pomysłowych zabawek. Drewniane zabawki dla dzieci są znane z tego, że dzieci bawią się nimi wiele lat.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Author Image
Nadia